RC lietadlo BEAVER

8595241359434
kód:
PM-4ST1489-A
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
skladom expedícia do 2 dní
Cena:
167,75 €

 
 

RC lietadlo BEAVER

DeHavilland of Canada DHC-2 Beaver čiže Bobor, vyvinutý v Kanade krátko po 2. svetovej vojne, sa stal synonymom lietadla pre "bush flying", nenáročného snaživca, ktorý pilota a šesť cestujúcich bezpečne prepraví vždy a všade. BEAVER s kolesovým podvozkom aj s plavákmi lietajú dodnes nad ľadovou tundrou Kanady, v púšťach Nového Mexika, na Južnom póle, v Afrike alebo Austrálii ... Inšpiráciou pre náš model sú Beaver lietajúce v službách spoločnosti Harbour Air operujúce nad vodami posiatymi stovkami ostrovčekov medzi kanadským prístavom Vancouver, rovnomenným ostrovom a americkým Seattlom.

Nášho nového BEAVER z takmer nezničiteľného penového EPP na oblohe vďaka rozpätie 1520 mm rozhodne neprehliadnete, ale určite vás poteší aj pri pohľade zblízka. Máme tu presklenú kabínu s palubnou doskou a sedačkami, maketový kolesový podvozok, funkčné pozičné svetlá a krídlo s charakteristickými vzperami a účinnými štrbinovými vztlakovými klapkami, ako sa na lietadlo s krátkym vzletom a pristátím sluší a patrí! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad, maketové detaily a funkcie, príjemné letové vlastnosti - proste ideálny rekreačný model pre každého, kto už spoľahlivo zvládol pilotáž školských modelov, ako sú Pioneer, Beta 1400, Alpha 1500

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom CD4018-850, s osadeným 40 A striedavým regulátorom a servami smerovky, výškovky a klapiek. V prednej spodnej časti trupu sa nachádza priestor pre akumulátory ľahko prístupný vďaka odnímateľnej penovej krytke. Odnímateľná je tiež krytka na "strope" kabíny umožňujúca jednoduché prepojovanie predlžovacích káblov serv krídeliek a nastavovanie serv klapiek, smerovky a výškovky. Plastový motorový kryt je snímateľný, upevnený skrutkami po stranách a hore.

Chvostové plochy z EPP sa upevňujú k trupu pomocou skrutiek. Serva smerovky a výškovky sú uložené v kabíne a sú prístupné po odstránení krytky v strope kabíny.

Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, spájané tromi rúrkovými uhlíkovými spojkami a nasúvané z boku na trup. Na mieste sú zaistená dvojicami plastových zámkov na spodnej strane krídla. Krídelká typu Frise zavesené na maketových závesoch sú ovládané dvoma mikroservami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Štrbinové vztlakové klapky sú ovládané jedným servom uloženým v kabíne prostredníctvom drôtových lanovodov.

Dvojkolesový podvozok s ovládanou ostrohou je drôtový, s plastovými maketovými krytmi doplnkami. Hlavné nohy sú ľahko demontovateľné - kedykoľvek sa môžete rozhodnúť pre dokúpenie a dodatočnú montáž plavákov.

Ovládané sú krídelká, vztlakové klapky, smerovka (so spraženou ostrohou), výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú (ak nebudete používať klapky), ale radšej aspoň šesťkanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie a nastavovanie serv krídeliek a predovšetkým ovládanie klapiek. V tom prípade môžete nastaviť malú diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 10-20% - tj. výchylka krídelka dole je trochu menšia v porovnaní s výchylkou hore. Týmto spôsobom sa spríjemní ovládanie modelu, ktorý bude mať menšiu tendenciu vyplavávať zo zákruty. Podobného účinku môžete dosiahnuť aj pomocou mixu krídelká-smerovka, ideálne je kombinovať oboje - s mixom krídelká-smerovka "podchytíte" úvodný prechod do zákruty, diferenciácia vylepší vlastný prelet zákrutou. Ale nič z toho nie je naozaj nevyhnutné, Beaver bez problémov zvládnete "ručne", bez akýchkoľvek mixov. To platí aj pre trimovania výškovky pri vysunutí klapiek - Beaver sa chová skoro stále vzorne neutrálne.

Pre napájanie BEAVER sú optimálne Li-poly trojčlánky 1800 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 20C. Pri prvom zapnutí palubnej elektroniky nezabudnite vykonať kalibráciu rozsahu plynu regulátora otáčok podľa návodu na obsluhu.

Beaver je určený pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bedňovitého" hornoplošníka, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude od vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zoznámite sa aj s používaním klapiek pri vzlete a pristátí - veríme, že si krátke vzlety a pristátia, "plazenie na minimálke" a ďalšie "fajnovosti" budete čoskoro vychutnávať rovnako ako my s naším prototypom. Doménou BEAVER je samozrejme pokojné poletovanie, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie "bobrových" tvarov, ale po menšom "rozbehnutí" spoľahlivo zvláda premet, súvratové zákruty a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF set obsahuje: hotový model s kolesovým podvozkom s osadeným striedavým motorom, vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok a 5 servami, sadu drobného príslušenstva a návod.

Rozpätie [mm]1520
Dĺžka [mm]960
Hmotnosť [g]1275
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2

Pohon a RC vybavenie:

Beaver
Motor*CD4018-KV850
Regulátor*striedavý 40A
Vrtuľa*12x6"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1800 mAh
Serva*5x mikro
RC súpravamin. 4 kanály (bez klapiek), radšej 5-6 kanálová počítačová
*) Súčasť ARF setu


 

Plaváky EPP väčšie (Beaver) pre modely 1,5 kg

Plaváky EPP väčšie (Beaver) pre modely 1,5 kg

19,17 €

 

Beaver motorový kryt

Beaver motorový kryt

6,83 €

Beaver hlavný podvozok

Beaver hlavný podvozok

14,50 €

Beaver riaditeľné ostrohové koliesko

Beaver riaditeľné ostrohové koliesko

5,33 €

 

Beaver unášač vrtule

Beaver unášač vrtule

4,17 €

Beaver trup (vrátane serv, bez motora)

Beaver trup (vrátane serv, bez motora)

45,67 €

Beaver vrtuľa a kužeľ s unášačom

Beaver vrtuľa a kužeľ s unášačom

7,67 €

 

Beaver VOP

Beaver VOP

11,98 €

Beaver motor vrátane lôžka

Beaver motor vrátane lôžka

32,58 €

Beaver krídlo (vrátane serv)

Beaver krídlo (vrátane serv)

73,31 €

 

Beaver vzpery krídla

Beaver vzpery krídla

5,62 €

Beaver kryt batérie

Beaver kryt batérie

7,67 €

Beaver vrtuľa

Beaver vrtuľa

3,42 €

 

Beaver SOP

Beaver SOP

13,42 €

Beaver kryt s anténami

Beaver kryt s anténami

9,26 €

Beaver plastová maketa motora

Beaver plastová maketa motora

7,67 €

 

Beaver, Cessna SKYLINE riadiaca jednotka osvetlenia

Beaver, Cessna SKYLINE riadiaca jednotka osvetlenia

4,58 €

 

Plaváky EPP väčšie (Beaver) pre modely 1,5 kg

Plaváky EPP väčšie (Beaver) pre modely 1,5 kg

19,17 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať