RC tank 1:16 M1A1 Abrams - zimná verzia

4897007292998
kód:
PM-HEM0811-0
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
112,81 €
vypredané
 
 

RC tank 1:16 M1A1 Abrams - zimná verzia

M1A1 Abrams je moderný americký tank zavedený do výzbroje v 80. rokoch. Je typickým predstaviteľom kategórie označovanej "Main Battle Tank" - rýchleho, silne pancierového vozidla s mohutným kanónom, ktorý nesie hlavnú ťarchu bojov. Abrams majú vrstvený pancier pozostávajúci z vrstiev ocele keramiky a plastových kompozitov (kevlarov) výborne odolávajúci delostreleckej munície, raketám aj účinkom zbraní hromadného ničenia. Verzia M1A1, ktorá predstavuje náš model, je zdokonalené prevedenie z druhej polovice 80. rokov, u ktorého pôvodný 105 mm kanón nahradil 120 mm kanón Rheinmetall s hladkou hlavnou vystreľujúci špeciálne protipancierové strely z ochudobneného uránu M829A1 "Silver Bullet". Pomocnú výzbroj tvoria dva guľomety 7,62 mm a jeden 12,7 mm. M1A1 Abrams poháňa plynová turbína Honeywell s výkonom 1500 HP, ktorá dáva vozidlu s hmotnosťou cez 61 ton rýchlosť až 68 km/h na ceste. Viac podrobností o skutočnom tanku: https://cs.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams

RC model M1A1 Abrams s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, hnacími, nezávisle zavesenými a odpruženými pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Realistický prejav tanku je podčiarknutý zvukovou simuláciou chodu motora, guľometnej streľby i streľby z kanóna. Nechýba samozrejme ani funkčné svetlo. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model skutočne strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo s ručným nabíjaním vystreľujúce plastové aerodynamicky tvarované projektily imitujúce skutočné "Strieborné guľky". Z bezpečnostných dôvodov majú namiesto hlavice s uránovým jadrom hlavicu gumovú; účinný dostrel dela je 1-2 m. Pre nácvik streľby je s modelom dodávaný papierový terč so siluetou ruského tanku T-72.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd modelu podobne ako "rajčáky" v skutočnom tanku: súčasným vychýlením vpred ide tank priamo vpred, súčasným vychýlením vzad tank cúva. Pokiaľ napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, tank zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, tank sa vďaka protibežnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami: dve tlačidlá ovládajú otáčanie veže vpravo alebo vľavo (v uhle max. 340 °), dve ďalšie ovládajú námer kanónu (pohyb hlavne je sprevádzaný zvukom guľometnej streľby a otáčaním ťažkého guľometu na veži) a piatym sa odpaľuje kanón.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že tanky sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac tankov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30 m.

Vysielač je napájaný doštičkovou 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je napájaný z šesťčlánkovej súpravy 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom podklade, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V, 4 ks plastových projektilov, sieťový nabíjač, papierový terč a návod.


Pozor! Špeciálne upozornenie!
Zaobchádzanie s air-soft zbraňou si vyžaduje osobitnú opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
  • Model nesmie byť samostatne prevádzkovaný osobami mladšími ako 15 rokov bez dozoru dospelej osoby.
  • Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!).
  • VŠETKY osoby prítomné streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca.
  • Je zakázané mieriť a strieľať na osoby alebo zvieratá.
  • Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším signálom samovoľne vystreliť.
  • Všetku manipuláciu s modelom vykonávajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne.
Dĺžka vrátane kanónu [mm]635
Šírka [mm]230
Výška [mm]220
 

7,2V 2000 AA ENELOOP Sanyo pohonné aku pre tanky a stavebné stroje

7,2V 2000 AA ENELOOP Sanyo pohonné aku pre tanky a stavebné stroje

Kapacita: 2000 mAh, 6 čl., napätie: 7,2 V, váha: 167 g, rozmer: 85 x 54 x 15 mm a konektor: micro Tamiya

21,83 €

Imitácia streliva pre tanky

Imitácia streliva pre tanky

5,62 €

 

Pásy pre tank 0804/0807/0811

Pásy pre tank 0804/0807/0811

6,00 €

 

7,2V 2000 AA ENELOOP Sanyo pohonné aku pre tanky a stavebné stroje

7,2V 2000 AA ENELOOP Sanyo pohonné aku pre tanky a stavebné stroje

Kapacita: 2000 mAh, 6 čl., napätie: 7,2 V, váha: 167 g, rozmer: 85 x 54 x 15 mm a konektor: micro Tamiya

21,83 €

Imitácia streliva pre tanky

Imitácia streliva pre tanky

5,62 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať