Maketa Wright Flyer

0072365012028
kód:
PM-4SH1202
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
39,83 €
vypredané
 
 

Maketa Wright Flyer

Tak týmto to všetko 17. decembra 1903 začalo! Najskôr dvanásťsekundový skok o dĺžke 120 stôp, potom ďalšie tri, stále dlhšie (120, 175 a 200 stôp). Postupne sa bratia Wrightovci prepracovali k plne ovládanému stabilnému letu, v roku 1905 ich Flyer III už dokázal zaletieť vzdialenosť 20 míľ ... Nový stroj síce neurobil koniec všetkým vojnám, ako sa domnievali, keď ho ponúkali americkej armáde za vtedy závratnú sumu 25 000 dolárov, ale lietadlá rozhodne zmenila svet na nepoznanie.

Stavebnica makety historického dvojplošníka, statický model s prepracovanými maketovými detailami v mierke 1:20 v muzeálnej kvalite.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými diely. Vzhľadom na to, že ide o model pre pokročilejšieho staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a nutnú dávku trpezlivosti.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, predseknuté diely stojane, poťahový papier, šnúru na znázornenie výstužných laniek, stavebný plán

Pozor - na spodnej strane škatule sú natlačené šablóny pre zhotovenie prípravku pre zostavenie krídel do správnej vzájomnej polohy pred nalepenie vzpier. A tiež figúrka ležiaceho "brata Wrighta", ktorou model oživíte.

Rozpätie [mm]615
Ovládané funkcieŽiadne
Stavebná náročnosťS2
 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať