RAYTRONIC C12 nabíjač

8595241303970
kód:
PD-3EC1012
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
59,67 €
vypredané
 
 

RAYTRONIC C12 nabíjač

RAYTRONIC C12 bol konštruovaný predovšetkým ako inteligentná a pritom cenovo dostupná náhrada jednoúčelových nabíjačov dodávaných v RC setoch lietadiel áut aj lodí. Oproti "krabičkovým" nabíjačom ponúka vyšší výkon pri nabíjaní, vyššiu bezpečnosť pri nabíjaní lítiových akumulátorov vďaka vstavanému balanceru a samozrejme oveľa viac informácií o priebehu nabíjania a správaní akumulátora. Zatiaľ čo na vašej "škatuľke" v najlepšom prípade len smutne poblikávali jedna alebo dve LEDky, RAYTRONIC C12 ponúka na dvojriadkovom displeji informácie o vstupnom (napájacom) aj výstupnom napätí nabíjača, nabíjacom prúde, nabitom náboji (kapacite), maximálnom a minimálnom napätí dosiahnutom počas nabíjania a samozrejme tiež hodnoty napätia jednotlivých článkov lítiových akumulátorov.

Nabíjač obsahuje spínaný sieťový zdroj pre napájanie zo siete 230 V/50 Hz, ale rovnako tak je možné ho napájať z oloveného akumulátora 12 V (autobatéria alebo trakčný olovený akumulátor). RAYTRONIC C12 umožňuje nabíjať skoro všetky bežné typy článkov (NiCd, NiMH, Li-poly, Li-ion, Li-Fe); na viac je vybavený vstavaným štvorkanálovým balancerom, ktorý zaisťuje veľmi bezpečné a komfortné nabíjanie lítiových akumulátorov.

ZÁKLADNÉ FUNKCIE A TECHNICKÉ ÚDAJE

 • Vstupné napájacie napätie 11 - 15 V jednosmerné alebo sieťové napájanie 230 V/50 Hz
 • Pre nabíjanie 1 - 12 NiCd/NiMH článkov, 1 - 4 Li-ion/Li-poly/Li-Fe článkov
 • Nastaviteľný nabíjací prúd (0,1 A - 4,0 A)
 • Udržiavacie nabíjanie pre NiCd a NiMH akumulátory (0-100 mA, automaticky nastavované)
 • Ukončenie nabíjania pomocou automatiky delta-peak pre NiCd a NiMH akumulátory
 • Lítiové akumulátory sú nabíjané metódou "konštantný prúd/konštantné napätie"
 • Voliteľné napätie 3,6/4,1 V (Li-ion), 3,3/3,6 V (Li-Fe) a 3,7/4,2 V (Li-poly) pre jednotlivé typy lítiových akumulátorov
 • Dvojriadkový LCD displej s jednoduchým a prehľadným menu a zobrazovaním parametrov počas nabíjania
 • 4-kanálový balancer pre kontrolu a vyrovnávanie napätia na jednotlivých článkoch lítiových akumulátorov
 • Meranie a zobrazovanie napätia jednotlivých lítiových článkov v súprave pred nabíjaním i počas neho
 • K bezpečnej prevádzke prispieva rad varovných textových hlásení - nesprávne vstupné napätie, zlé zapojenie, nevhodný akumulátor alebo jeho stav, nesprávna polarita na výstupe
 • Ochrana proti prepólovaniu a skratu na výstupe
 • Kompaktná pevná skrinka, malé rozmery

Veľká starostlivosť je venovaná nabíjaniu lítiových akumulátorov. Ak nabíjanú lítiovou súpravu pripojíte aj prostredníctvom servisného konektora, máte možnosť počas celého nabíjania sledovať napätia na jednotlivých článkoch a vstavaný balancer vyrovnáva napätie jednotlivých článkov. Pre pripojenie servisného konektora nabíjanej súpravy sú s nabíjačkou dodávané adaptéry pre dva najrozšírenejšie systémy - PolyQuest/RAY/E-Tech a JST-XH (EasyCopter/Align/DualSky a tiež súpravy v našej Cessne 480, Tulix a Piperu Super Cub). Samostatné zapojovacie doštičky adaptéra pre servisné konektory systémov JST-EH (Koka/Graupner/RC System) a ThunderPower/ThunderFlight/MPX je možné dokúpiť zvlášť. Li-poly akumulátory pre RC autá v pevnom puzdre RAY Hardcase je možné pripájať pomocou oboch typov špeciálnych nabíjacích káblov (# 7987 i # 7988).

Súprava nabíjača obsahuje: nabíjač RAYTRONIC C12, sieťový kábel, 12 V napájací kábel a adaptér pre lítiové akumulátory so zapojovacími doštičkami pre servisné konektory systémov PolyQuest/RAY/E-Tech a JST-XH (EasyCopter/Align/DualSky) (platí pre obsah súpravy nabíjačky od druhej série; prvá séria bola dodávaná s adaptérmi JST-EH).

Nabíjače RAYTRONIC pre firmu Pelikan Daniel vyrába kórejská firma SJ, dvorný dodávateľ nabíjačov pre mnoho popredných svetových modelárskych firiem.

Vstupné napätie (autobatérie - DC) [V]11 - 15
Vstupné napätie (sieťové - AC) [V]230
Nabíjací prúd [A]0.1 - 4
NiCd [čl.]1 - 12
NiMH [čl.]1 - 12
Li-Pol [čl.]1 - 4
Li-Ion [čl.]1 - 4
Li-Fe [čl.]1 - 4
BalancerÁno
Výkon pri nabíjaní [W]40
Prúd balanceru [mA]120
Dĺžka [mm]145
Šírka [mm]142
Výška [mm]43
Hmotnosť [g]490

Základné technické údaje

Ukončenie nabíjaniadelta-peak pre NiCd a NiMH akumulátory
medzné napätie pre Li-ion/Li-poly/Li-Fe ( 4,1/4,2/3,6 V na článok)
 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať