RC Lyžicový bager

4897007298037
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
120,38 €

 
 

RC Lyžicový bager

Vďaka modernej RC technike si teraz môžete ľahko splniť svoj detský sen - stať sa bagristom ovládajúcim mohutnú mašinu nenásytne mávajúcu mocným ramenom s veľkou lyžicou!

RC model Excavator - Lyžicový bager v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus ramena a lyžice je vybavený trecími spojkami, ktoré chráni pohonný mechanizmus pred preťažením. Pre prácu na nočnej smene je bager vybavený funkčnými svetlami, na lyžicu vám posvieti silný reflektor umiestnený na ramene.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúci pojazd modelu podobne ako "rajčáky" u skutočného bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. Ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protiběžnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami: dve tlačidlá ovládajú otáčanie plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ďalšie ovládajú prostredná časť ramena a posledné dve koncovú časť ramena s lyžicou. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy budete počuť cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálne medze pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že bagre sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 50 m.

Vysielač je napájaný doštičkovou 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je napájaný z šesťčlánkovej sady 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na suchom pevnom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Technické parametre:

  • dĺžka: 743 mm
  • šírka: 222 mm
  • výška: 490 mm
  • 100% zostavený
  • realistické farebné prevedenie
Obsah balenia:

  • takmer hotový model pripravený k jazde
  • vysielač
  • pohonný akumulátor 7,2 V
  • sieťový nabíjač
  • manuál

 

Tužkové batérie Varta SUPERLIFE AA 4 ks

Tužkové batérie Varta SUPERLIFE AA 4 ks

Značkové batérie vhodné do ovládačov! ! SKVELÁ CENA ZA BALENIE 4 KS!

1,80 €

 

Imitácia kameňov

Imitácia kameňov

6,50 €

Zábradlie s kuželmi

Zábradlie s kuželmi

3,55 €

Pásy

Pásy

8,60 €

 
 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať