Bager s drapákom 1:12

4897007297054
kód:
PM-HEM0705
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
135,45 €
vypredané
 
 

Bager s drapákom 1:12

RC model Crawler Crane - lanový bager s drapákom v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pohonnými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus ramena a lyžice je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením.

Na prvý pohľad vás určite zaujme super realistický farebný finiš so znázorneným opotrebením a nádherným "zablatením" podvozku.
Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pohyb modelu podobne ako u skutočného bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protiběžnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané ôsmimi tlačidlami na hornej strane vysielača - vďaka tomu môžete ľahko bagrovať napríklad aj za jazdy; palcami riadite pohyb, ukazovákmi ovládate plošinu bagra (v uhle takmer 360 °) a rameno s drapákom. Dve tlačidlá ovládajú otáčanie plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ovládajú spúšťanie a zdvíhanie priehradového ramena, dve ďalšie ovládajú spúšťanie a zdvíhanie drapáka a posledné dve tlačidlá ovládajú otváranie a zatváranie drapáka. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy budete počuť cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálne medze pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4 GHz. Vďaka tomu už nemusíte riešiť problémy s obmedzeným počtom prevádzkových frekvencií a do práce sa môže súčasne zapojiť väčšie množstvo bagrov aj iných strojov.

Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými batériami alebo akumulátormi (nie sú dodávané s modelom), model je napájaný zo šesťčlánkovej sady 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Technické parametre:

 • dĺžka: 950 mm
 • šírka: 222 mm
 • výška: 958 mm
 • RC súprava 2.4 GHz
 • 100% zostavený
 • realistické farebné prevedenie
Obsah balenia:

 • takmer hotový model pripravený k jazde
 • vysielač
 • pohonný akumulátor 7,2 V
 • sieťový nabíjač
 • návod

 

Tužkové batérie Varta SUPERLIFE AA 4 ks

Tužkové batérie Varta SUPERLIFE AA 4 ks

Značkové batérie vhodné do ovládačov! ! SKVELÁ CENA ZA BALENIE 4 KS!

1,80 €

Zábradlie s kuželmi

Zábradlie s kuželmi

3,55 €

 

Imitácia kameňov

Imitácia kameňov

6,50 €

Zábradlie s kuželmi

Zábradlie s kuželmi

3,55 €

Pásy

Pásy

8,42 €

 
 

Zábradlie s kuželmi

Zábradlie s kuželmi

3,55 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať