RC lietadlo komplet EXCEL

8595241328942
kód:
PM-4ST112301
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
376,98 €
vypredané
 
 

RC lietadlo komplet EXCEL

Ešte nedávno bolo obstaranie modelu, RC súpravy, motora a ďalšieho príslušenstva nevyhnutného pre to, aby ste mohli začať lietať s lietadlom so spaľovacím motorom celkom pekná "pálka". Na ARF stavebnicu cvičného hornoplošníka, dobrý motor, kvalitná RC súpravu, ktorá nezastará zároveň s "olietaním" prvého modelu, spoľahlivé serva, ktorých potenciometre sa nevychodí po pár týždňoch a prijímačové akumulátory ste si museli pripraviť tak 450 - 550 €.

Časy sa ale menia, a dnes si toto všetko môžete zaobstarať za menej ako polovicu tejto sumy!

Model

Pre prvý krok do sveta RC modelov lietadiel poháňaných spaľovacími motormi je ideálny cvičný hornoplošník s ovládanými krídelkami, výškovkou, smerovkou a otáčkami motora. Mal by byť jednoduchej, pevnej, ale pritom nie príliš ťažkej konštrukcie. Krídlo by malo mať veľkú nosnú plochu, profil môže byť s rovnou spodnou stranou alebo polosúmerný (ten poskytne trochu širšiu "paletu" akrobatických obratov a predovšetkým zaistí omnoho "akrobatickejšie" správanie v lete na chrbte - na to dôjde, ako náhle zvládnete základy pilotáže). Podvozok modelu by mal byť primerane robustný, aby znášal tvrdšie pristátie, o ktoré nie je v začiatkoch nikdy núdza. Najpraktickejší je trojkolesový s riaditeľnou prednou nohou, ktorej ovládanie je spriahnuté so smerovkou - taký model pri rozjazde oveľa lepšie drží smer, zatiaľ čo hornoplošníky s ostruhovým podvozkom mávajú sklon po vzletovej dráhe tancovať. Poťah modelu by mal byť vykonaný v dobre viditeľných farbách a veľmi zreteľne by mala byť odlíšená spodná a horná strana krídla - model je potom dobre viditeľný a ľahko "prečítate" jeho polohu vo vzduchu. Bez toho nie je bezpečné riadenie modelu možné. Vzhľadom k tomu, že sa určite budete chcieť dostať do vzduchu čo najrýchlejšie, je logická voľba ARF stavebnice - dokončenie modelu si vyžiada už len málo lepenia a pár hodín práce - na druhú stranu budete mať plne pod kontrolou inštaláciu motora, nádrže, RC vybavenie. .. Teda kroky rozhodujúce pre zabezpečenie spoľahlivej prevádzky. Navyše pre prípad nehody sú pre ARF modely bez problému k dispozícii náhradné diely - takže môžete krídla, trupy alebo chvostové plochy lámať podľa ľubovôle. Toto všetko rozhodne Excel 2000 spĺňa!

Motor

Prvý spaľovací motor musí mať dostatočný výkon zodpovedajúci modelu, ale predovšetkým sa musí ľahko štartovať, musí mať spoľahlivý chod, jednoduchý a rýchly zábeh a jednoduché nastavovanie. Počas posledných rokov sa už tisíce našich modelárov presvedčilo, že táto charakteristika je motorom ASP - a ASP S40A nevynímajúc - vlastné. Sú to jednoducho spoľahliví a nenároční ťažné kone s plne zabezpečeným záručným a pozáručným servisom a bezproblémovú dodávkou náhradných dielov.

RC súprava

V súčasnosti v bežných "RC setoch" dostanete prinajlepšom klasickú štvorkanálový RC súpravu, ktorá len výnimočne nie je "no name", a "vie" len trimy pre štyri hlavné funkcie a prepínanie zmyslu výchyliek serv. V skutočnosti to nie je zlé - ak máte len jeden model. Ako náhle zatúžite po ďalšom, budete čeliť nutnosti zakaždým pri prechode medzi modelmi všetko znovu nastavovať a kontrolovať - a hlavne sa nikdy nezmýliť. Ak napríklad zabudnete zmeniť zmysel výchyliek výškovky alebo krídeliek ... no, nie je to pekný pohľad a You Tube je takýchto videí plný ...

Pre naše komplety sme pripravili osvedčené a kvalitné značkové počítačové RC súpravy Hitec Flash 7 2,4 GHz, ktoré umožňujú nastavovať veľkosti výchyliek, dvojité výchylky, exponenciálny priebeh výchyliek, obracať zmysel výchyliek, majú celý rad mixov dovoľujúcich ovládať krídelká dvomi zvláštnymi servami a mixovať ich ako klapky, ovládať samokrídla a modely s motýlkovými chvostovým plochami, 3D akrobatické modely s výškovkou ovládanou 2 servami, chytré mixy pre vetrone (vrátane butterfly mixu) ... a to všetko sa ukladá do pamäte pre 8 modelov!

Riadiace povely z vysielača servám ovládajúcim kormidla odovzdáva osemkanálový prijímač HFD-08MN s plným dosahom, takže spoľahlivé spojenie je zaručené.

Serva

Na serva sú v cvičných modeloch so spaľovacím motorom kladené nároky nie snáď ani ohľadom sily a rýchlosti (bežné štandardné serva vyhovujú dokonale), ale predovšetkým čo do celkovej mechanickej kvality a odolnosti voči vibráciám. To je práve Achillova päta lacných čínskych serv, ktorých vnútorná kabeláž vytvorená tvrdými drôty - nie ohybnými lankami - sa rada "uklepe", a tiež odporové dráhy ich potenciometrov snímajúcich polohu výstupnej páky sa chvením rýchlo "prešúchajú", takže servo začne mať problém s udržiavaním neutrálu a začína sa chvieť tiež.

V našom kompletu dodávame kvalitné a rokmi spoľahlivej prevádzky preverené serva Hitec HS-422. Je to najobľúbenejšie servo našich servismanov - za celý rok sa s ním na pracovnom stole takmer nestretnú, hoci ich v prevádzke musia byť desiatky tisíc!

Prijímačové akumulátory

Štvorčlánková súprava prijímačových akumulátorov zostavená z kvalitných článkov spájaných napevno do kompaktného "packu" je pre model lietadla so spaľovacím motorom to pravé. V RC kompletu nájdete súpravy Hitec # 7401 zostavené z kvalitných NiCd článkov Sanyo AACL - to je značka zaručujúca tú najvyššiu kvalitu. Kapacita 650 mAh možno dnes už nie je najväčšia, ale v bežnej rekreačnej prevádzke úplne vyhovuje. Navyše sa súpravy v prevádzke prirodzene "zapoja do okruhu", čo prospieva ich dlhodobej životnosti. Ak použijete odporúčaný nabíjač CG-S42 (ktorý môže zároveň slúžiť pre nabíjanie vysielačových akumulátorov), celé nabíjanie a práca s akumulátormi sa obmedzí na to, že večer pred ďalším letovým dňom nabíjač s pripojeným vysielačom a prijímačovým akumulátorom "pichnete do steny", ráno ho odpojíte a môžete ísť lietať. jednoduchšie to už byť nemôže!

A ešte budete potrebovať...

Prehľad príslušenstva, ktoré budete ešte potrebovať pre uvedenie modelu do prevádzky dokúpiť, nájdete vpravo v kolónke "Odporúčané príslušenstvo". Okrem vrtule a palivovej hadičky ide napospol o univerzálne veci, ktoré budete do budúcnosti potrebovať pre každý model so spaľovacím motorom si žhaviacou sviečkou: elektrický štartér, zariadenia pre žhavenie sviečky, nabíjač pre vysielač a prijímačové akumulátory ...

V našom prehľade uvádzame vždy niekoľko možností - veríme, že naši kolegovia v modelárskych predajniach vám budú schopní dobre poradiť a pomôžu vybrať to najvhodnejšie zariadenia a pomôcky - s ohľadom na vaše plány do budúcnosti aj štedrosť "sponzorov" ...

Rozpätie [mm]1540
Dĺžka [mm]1150
Hmotnosť [g]2400
Plocha krídla [dm2]38
Doporučený objem nádrže [ml]200 - 300
Ovládané funkcieS,V,K,M
Stavebná náročnosťS1,S2
Náročnosť pilotážeP1
 

OPTIMA 7 2.4 GHz prijímač AFHSS 7 kanálov

OPTIMA 7 2.4 GHz prijímač AFHSS 7 kanálov

49,50 €

HS-422 ECO bulk s príslušenstvom

HS-422 ECO bulk s príslušenstvom

13,00 €

RC lietadlo BH03 EXCEL 2000

RC lietadlo BH03 EXCEL 2000

115 cm, rozpätie 154 cm, cvič. hornopl. ARF

130,41 €

 

ASP S40A 6.5 ccm RC s tlmičom

ASP S40A 6.5 ccm RC s tlmičom

88,42 €

 

MA1060 vrtuľa MA 10x6

MA1060 vrtuľa MA 10x6

3,50 €

CG-S42 Tx,Rx nabíjač pre 7,2 V

CG-S42 Tx,Rx nabíjač pre 7,2 V

11,50 €

Panasonic 12V 7,2Ah

Panasonic 12V 7,2Ah

30,67 €

 

Silikón had.2x1.5 1m

Silikón had.2x1.5 1m

1,50 €

KAVAN vrtuľa 10x6 čierna GFK

KAVAN vrtuľa 10x6 čierna GFK

3,00 €

Štartér 90 De Lux - do 15 ccm

Štartér 90 De Lux - do 15 ccm

47,69 €

 

296 Štartér 90 do 15 ccm

296 Štartér 90 do 15 ccm

30,67 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať