RC loď 1954 Chris-Craft Commander

0660141012449
kód:
PM-4SP1244
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
skladom expedícia do 2 dní
Cena:
328,50 €

 
 

RC loď 1954 Chris-Craft Commander

Christ-Craft je najstarší americký výrobca motorových člnov, ktorého história siaha až do roku 1874, kedy trinásťročný zakladateľ firmy Christopher Smith postavil prvý drevený čln. Jeho výrobky sa čoskoro stali synonymom vysokej kvality a luxusné člny, na ktorých sa nešetrilo mahagónom, teakom, chrómovanými kovovými dielmi a ďalšími exotickými materiálmi si kupovali celebrity kalibru Henryho Forda, tlačového magnáta Hearsta, Katharine Hepburn, Franka Sinatru alebo Elvisa Presleyho.
36-stopová luxusná jachta z roku 1954 predstavuje vrchol klasického lodného staviteľstva, pripomienku čias, kedy ušľachtilé drevo ešte nenahradila oceľ, sklenený laminát a uhlík...

Stavebnica luxusného rýchleho člna v rozsype v mierke 1:12 pre pohon dvomi elektromotormi rady 500 pre pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke a perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený kostrou z vopred vyrezaných dielov z brezovej preglejky, ktorej chrbtica tvorí pozdĺžniky a kýl s nalepenými rebrami - stavia sa priamo na rovnej pracovnej doske v polohe "hore nohami". Kostra trupu sa doplní obšívkou z bazových dosiek a tvarovými balsovými blokmi na prove. Nadstavba má kostru z vopred vyrezaných dielov z brezovej preglejky, vonkajšie steny sú tvorené (z časti laserom vyrezávanými) dielmi z mahagónovej dyhy. Vonkajšie plátovanie paluby je z mahagónových dosiek a dyhy.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej takmer neobmedzene vylepšovať... Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúžia 2 elektromotory rady 500 alebo 600 (nie sú súčasťou stavebnice), napájané z jedného alebo dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodné sú napr. šestčlánkové pre RC autá 1:10). Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - Dumas pre tento model dodáva špeciálnu sadu (obsahujúcu 2 hriadele s puzdrami, kardan. spojkami, plastovými dvojlistými lodnými skrutkami, 2 kovové kormidlá s tiahlami a pákami). Vhodné sú aj tuzemské kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre maximálne využitie výkonu motorov a dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Pre ovládanie lodi postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, jeden alebo dva obojsmerné elektronické regulátory otáčok aspoň 30 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo. Ak použijete dva regulátory, môžete samozrejme zvýšiť manévrovacie schopnosti lode pomocou nezávislého ovládania otáčok oboch motorov (ručne alebo pomocou mixu kormidlo-motory, ak máte viackanálovú počítačovú RC súpravu).


Technické parametre:

 • Dĺžka: 914 mm   
 • Šírka: 268 mm
 • Výška: 300 mm
 • Stavebná náročnosť: S3
 • Náročnosť pilotáže: P1

Obsah balenia:


 • Predseknuté preglejkové diely, predseknuté a laserom vyrezávané diely z mahagónovej dyhy
 • Mahagónový a balsový Plank
 • Odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo
 • Stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lodi a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby
 • Dva aršíky samolepiek
 • Návod k stavbe

Doporučený pohon a RC vybavenie:


 • Motor: 2x Speed ​​500E (s vodným chladením) alebo 2x Speed ​​600 7,2 V s vodným chladením
 • Regulátor: 2x Graupner NAVY V30R alebo 2x Graupner NAVY V30R
 • Lodná skrutka: 2x  2-listá 32 mm alebo dvojlistá kovová Graupner 2330.32
 • Akumulátor: 2x Nosram 7,2 V 2200 mAh NiMH alebo 2x Nosram 7,2 V 3600 mAh NiMH
 • Servá: 1x HS-311
 • RC súprava min. 2 kanály
 

Vodné chladenie 400

Vodné chladenie 400

Hliníková chladiaca špirála pre elektromotory rady 400.

3,00 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať