RC plachetnica Orion

6949762280180
kód:
PM-4ST308803
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
skladom expedícia do 2 dní
Cena:
94,67 €

 
 

RC plachetnica Orion

Orion je už skoro dospelý model plachetnice, s ktorým si výborne zajazdíte na každej trochu väčšej vodnej ploche. Vďaka prijateľným rozmerom je to jednoducho prepravovateľný verný spoločník na víkendové výpravy alebo dovolenku pri vode. Stačia len štyri tužkové alkalické batérie alebo akumulátory do vysielača, ďalšie štyri pre prijímač a môžete vyraziť. Orion je totiž dodávaný ako takmer 100% zostavená plachetnica s nainštalovanou elektronikou a dvojkanálovým proporčným vysielačom na frekvencii 2.4 GHz.

Trup lode je plastový, ľahký prístup k priestoru pre prijímačové akumulátory a k palubnej elektronike zaručujú dva otvory na palube, ktoré sa pred plavbou uzavrú plastovými krytkami.

Stožiar je z uhlíkovej trubky, rahná sú plastové, plachty sú vyrobené z pevnej syntetickej tkaniny odolnej proti roztrhnutiu, cípy plachiet sú zosilnené nalepenou druhou vrstvou tkaniny. Nepohyblivé lanovie tvoria nylonové šnúry s bežnými napínačmi umožňujúce nastavovať polohu sťažňa v širokom rozmedzí.

Príprava na plavbu zahŕňa namontovanie kýlu so záťažou a kormidla, nabitie a vloženie akumulátorov. Palubnú elektroniku napájajú štyri tužkové akumulátory alebo alkalické batérie. Ak použijete kvalitné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním ako sú naše RAY Long 2000 mAh alebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozícii zdroj pre niekoľko hodín plavby.

Vysielač je vybavený trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek, takže umožňuje jednoduché nastavenie a pohodlné riadenie modelu.

Výučbu plachtenia vám uľahčí návod s obrázkovým sprievodcom vysvetľujúcim manévrovanie lode pri plavbe po vetre i proti nemu. Slová ako vratiplachta, kosatka, halsa, križovanie a pod. už pre vás nebudú žiadnym tajomstvom!

Spolu s loďou je dodávaný plastový stojan, ktorý poslúži pri príprave lode na plavbu a v časoch mimo jachtársku sezónu vám umožní premeniť Orion v elegantný bytový doplnok.

RC set obsahuje: hotový model plachetnice s osadenou palubnou elektronikou, dvojkanálový vysielač 2.4 GHz, stojan a návod na obsluhu.

Dĺžka [mm]465
Šírka [mm]150
Výška [mm]920
Výška sťažňa [mm]637
Plocha plachiet [dm2]11.2
Plocha kosatky [dm2]3.8
Plocha vratiplachty [dm2]7.4
Hmotnosť [g]950
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2


 

Kormidlo

Kormidlo

3,42 €

Orion - servo plachty vrátane pák

Orion - servo plachty vrátane pák

6,03 €

Sada RX TX 2,4GHz

Sada RX   TX 2,4GHz

40,33 €

 

Servo 9g

Servo 9g

6,78 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať