RC lietadlo Viper Sport Jet, žltá

8595241369556
kód:
PM-4ST1475-A
záruka:
24 mesiacov
dostupnosť:
nie je skladom
Cena:
533,97 €
vypredané
 
 

RC lietadlo Viper Sport Jet, žltá

Športový "tryskáč" Viper pôvodne vznikol v 90. rokoch minulého storočia ako amatérsky stroj poháňaný tlačným piestovým motorom s mnoholistou vrtuľou. Pretože ale tvorcom stále chýbal ťah, dospelo sa v roku 2005 po niekoľkých prestavbách a skúškach rôznych prúdových motorov k prevedeniu poháňanému motorom General Electric J85, s ktorým boli už bratia Hanchetteoví spokojní. Aby nie, J85 poháňa napríklad ľahký stíhací Northrop F-5 alebo bojovú Cessnu A-37 Dragonfly! Ak nemáte cca 650 000 dolárov na zakúpenie "dospelej" stavebnice a voľných 3500 hodín na stavbu, môžete to skúsiť s naším ARF setom, ktorý budete mať k letu pripravený za dobu, ktorú zaberie nabitie pohonného akumulátora! Malý Viper síce nebude nadzvukový, ale na nejakých 150-170 km/h to vytiahnete bez problémov.

Polomaketa amerického športového prúdového lietadla z penového EPP poháňaná dúchadlom s priemerom 90 mm so striedavým motorom. Model je určený pre skúsenejšieho pilota, ktorý už spoľahlivo zvláda lietanie s bežnými akrobatickými modelmi.

Trup modelu je zhotovený z penového EPP lisovaného do negatívnej formy. Dúchadlo s priemerom 90 mm je umiestnené v zadnej časti trupu; prístup k nemu získate po odobratí krytu na spodnej strane upevneného 2 skrutkami. Dúchadlo poháňa striedavý motor BL3541-1450 s regulátorom Hobbywing 80 Opto. Pre napájanie palubnej elektroniky je nainštalovaný UBEC stabilizátor napájania Hobbywing so zaťažiteľnosťou 8 A. Elektronika a pohonný 8S LiPo akumulátor sú uložené v priestore kabíny pod rozmerným odnímateľným krytom. V zadnej časti kabíny je umiestnená zapojovacia doska elektroniky, do ktorej sú privedené káble serv chvostových plôch, riadenie čelnej nohy a káblové zväzky od serv v poloviciach krídla. Z dosky sú potom vyvedené jednotlivé servokáble pre zapojenie do vášho prijímača. V prednej časti kabíny nájdete elektronický sekvencér ovládajúci zaťahovanie podvozku.

Dvojdielne krídlo s polosúmerným profilom a elegantnými winglety spájané uhlíkovou rúrkovou spojkou je tiež z penového EPP. Krídelká a štrbinové vztlakové klapky sú ovládané krátkymi priamymi ťahadlami s guľovými čapmi dvoma pármi serv upevnenými na ľahko demontovateľnej plastovej krytke. Pod plastovými krytkami na nábežnej hrane krídla sú nainštalované LED pozičné svetlá. Káble všetkých serv a zaťahovacieho podvozku sú pre jednoduchosť zvedené do káblového zväzku zakončeného jedným multikonektorom, ktorý sa po upevnení krídla na trup zapojí do zapojovacej dosky v trupe.

Chvostové plochy sú z penového EPP, k trupu sa upevňujú skrutkami. Pre ovládanie kormidiel slúžia serva umiestnená v kýlovke resp. vo vodorovnom stabilizátore upevnenom na ľahko demontovateľnej plastovej krytke.

Podvozok je trojkolesový elektrický zaťahovací s odpruženými duralovými nohami. Kryty podvozku sú ovládané osobitnými servami, činnosť podvozku je riadená elektronickým sekvencérom zaisťujúcim popravde maketové fungovanie: napr. u hlavných nôh v krídle sa najskôr otvorí kryt kolesa, potom sa noha vysunie alebo zasunie a nakoniec sa opäť uzavrie kryt kolesa. Čelová noha je riadená zvláštnym servom zapojeným do kanála smerovky.

Všetky serva sú digitálne 9 g s kovovými prevodmi.

Pre ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom šesťkanálovú RC súpravu - ak model ponecháte v predvolenom prevedení, kedy obe serva krídeliek, klapiek a polovíc výškovky sú zapojené (prostredníctvom zapojovacej dosky elektroniky) do jedného kanála prijímača. Ak budete chcieť zachovať nezávislé ovládanie serv týchto funkcií, budete potrebovať aspoň deväťkanálový RC súpravu - a zapojovaciu dosku v trupe pre tieto funkcie nepoužijete.

Ako pohonný akumulátor budete potrebovať LiPo osemčlánok 29,6 V 5000 mAh (2x 4s) so zaťažiteľnosťou aspoň 30 C. Regulátor v modeli je opatrený konektorom EC5 (PELIKAN DANIEL # 7956/7957).

ARF set obsahuje: Trup z penového EPP s nainštalovaným dúchadlom, striedavým motorom, regulátorom, UBEC stabilizátorom napájania, elektrické zaťahovanie prednou nohou a 2 servami, krídlo z EPP s nainštalovanými servami krídeliek, klapiek, elektricky zaťahovaným podvozkom a 2 servami krytu podvozku, chvostové plochy z EPP s nainštalovanými servami, spojku krídla, súpravu skrutiek a návod.

 

Viper JET - plastové pánty, súprava

Viper JET - plastové pánty, súprava

3,83 €

 
 

Váš nákupný košík je prázdny

minimalizovať